BİZİ TERCİH EDENLER
Satın almış ürünlerimizde memnun kalmadığınız takdirde %100 geri ödeme garantisi veriyoruz !
Kanuna Uygun Web Sitesi Özellikeleri Nelerdir?

Türk Ticaret Kanunu Web Sitesi Uygunluk Şartları Olması Gereken Özellikler Nelerdir?


Yeni Türk Ticaret Kanununda detaylı olarak anlatılan web sitesi zorunluluğu, şirketlerin ortaklarına ve diğer kurumlara karşı şeffaf olmasını amaçlıyor. Kanunda bahsedilen web sitesinde, şirketin tüm resmi bilgilerinin internet üzerinden yayınlanması hedefleniyor.

Bu nedenle şu özellikler ön plana çıkıyor:

* Web sitesi zorunluluğu tüm sermaye şirketleri için geçerli.

* Zorunlu kanuni Web sitesi kolayca güncellenebilir olmalı.

* web sitesi zorunluluğu bilgiye ulaşılması için konuldu. Bu amaçla web sitesi yayını kesintisiz olmalı. Bu sebeple hizmet alınan firma ile bu konuda bir destek anlaşması yapılması hatta bu yükümlülükleri hizmet sağlayan firma ile paylaşılması zorunlu web sitesinin sürekli yayında olması için gerekli.

Yeni Türk Ticaret kanununda web sitesinde yayınlanmalı denen tüm bilgiler ( raporlar, kararlar, bilançolar ) zorunlu web sayfası içinde bulunmalı. Web sitesi yayını kesintisiz olmalı. Bu sebeple alan adı barındırma (Hosting) hizmeti alınan firma ile bu bilginin paylaşılması, web sitesinin sürekli olarak yayında kalması için gerekli.


İlgili kanun metni için tıklayınız...KANUN METNİ Web sitesinin sadece kanuni zorunluluk olarak kullanılmayacağı da düşünülmeli. Maliyet açısından, web sitesi hem kanuni şartları hem de ihtiyaçları karşılamalıdır. Sizde Şirketiniz için, Tanıtım ve vizyonunuzu hedef kitlesine iyi yansıtan, google altyapısı ve Yeni Türk Ticaret Kanunu ile tam uyumlu olan bir web site yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişim'e geçiniz.